Poleć tę stronę innym
Jeśli chcecie Państwo zaprosić swoich znajomych na tę stronę internetową prosimy o wypełnienie poniższego mini formularza.
Jeśli chcecie być Państwo powiadamiani o zmianach na tej stronie prosimy poniżej zamieścić swój adres e-mail.

17. Bielska Zadymka Jazzowa24 lutego ruszyła 17. Bielska Zadymka Jazzowa. Posłanka Mirosława Nykiel podczas wieczornej gali w Teatrze Polskim w Bielsku - Białej miała przyjemność wręczyć nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Argentyński pisarz Julio Cortazar w swojej powieści „Gra w klasy” stwierdził, iż „jazz jest niby ptak, który odlatuje i powraca, przylatuje i przyfruwa, przeskakując bariery, kpiąc z kontroli celnych. Coś poza narodowym obyczajem, poza niewzruszonymi tradycjami, językiem i folklorem: chmura pozbawiona granic, szpieg powietrza i wody, forma archetypu, coś z przeszłości, coś z głębi, z dołu”. To właśnie dlatego, jak co roku, Bielska Zadymka Jazzowa cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Tegoroczną nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Posłanka wręczyła trzem wybitnym muzykom:

Pierwszy z wyróżnionych- Grzegorz Masłowski ma na swoim koncie wiele wygranych konkursów polskich i międzynarodowych, obecnie jest członkiem Zespołu Kajetan Borowski Trio, którego wirtuozeria, błyskotliwe improwizacje, wysoki kunszt wykonawczy i oryginalne kompozycje lidera, tworzą wyjątkowy nastrój, a koncerty są bardzo przychylnie odbierane przez publiczność.

Drugim zdobywcą nagrody jest jeden z najbardziej umuzykalnionych gitarzystów jazzowych - gra z pięknym poczuciem frazowania, czasu,ma niecodzienną wrażliwość muzyczną. Nagrodę w wysokości 3.000 zł otrzymał Szymon Mika z Zespołu Mateusz Pałka, Szymon Mika Quartet.

Ostatnim wyróżnionym jest niezwykle utalentowany pianista, kompozytor, stypendysta stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na rok 2013/14 dla najlepszych studentów, członek Zespołu Kajetan Borowski Trio - Jakub Dworak.
  

powrót do wiadomości
Kopiowanie bez zgody autorów zabronione
Mirosława Nykiel 2004-2012
projekt i wykonanie
strony internetowe ibisal.com
Biuro Krajowe PO
ul. Andersa 21, 00-159 Warszawa 
tel.: (22) 635-78-79, (22) 831-55-07, 
fax: (22) 635-76-41
Biuro Poselskie
ul. Wzgórze 19, 43-300 Bielsko-Biała
tel. (33) 821 39 59