Poleć tę stronę innym
Jeśli chcecie Państwo zaprosić swoich znajomych na tę stronę internetową prosimy o wypełnienie poniższego mini formularza.
Jeśli chcecie być Państwo powiadamiani o zmianach na tej stronie prosimy poniżej zamieścić swój adres e-mail.

Premiera książki "Ona, On i wojna"

23 listopad, godzina 17 przyjdźcie na Zamek Sułkowskich posłuchać o naszym charytatywnym celu mijającego Kongresu- książce Urszuli Bożałkińskiej "ONA, ON i WOJNA". Przychód ze sprzedaży przeznaczony zostanie dla Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego

Dlaczego powstała ta książka? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Zwyczajnie, musiała powstać.
Na początku były wspomnienia o bliskich, o wojennych uczuciach, darowane Urszuli Bożałkińskiej przez całe lata przez jej koleżanki, prawniczki. A potem dołączyli inni, w tym organizatorki Kongresu Kobiet Podbeskidzia. I tak wędrowały w świat, do bliższych i dalszych krewnych, niezwykłe opowiadania o zwykłych ludziach, o ich bohaterstwie i poświęceniu, o walce o godność i przetrwanie i o marzeniu niezwykłym w tym czasie, marzeniu o wolnej Polsce.
Nie możemy o tych ludziach zapomnieć. I to jest książka dla nas wszystkich, książka o potrzebie pamięci, zwłaszcza dzisiaj, bo jak powiedziała bohaterka jednego z opowiadań, wolność nie jest nam dana raz na zawsze, musimy ciągle o nią walczyć.
Dlatego na instalacji poetyckiej Anny Godlewskiej, która znalazła się na okładce książki „Ona, on i wojna” są oni- ona i on, że złamanymi przez wojnę skrzydłami, które splatają się w znak Polski Walczącej, a książka jako dar serc wielu współautorów opowiadań ma charakter charytatywny. Nie mogło być przecież inaczej, gdy wybieraliśmy charytatywny cel VIII Kongresu Kobiet Podbeskidzia.

powrót do wiadomości
Kopiowanie bez zgody autorów zabronione
Mirosława Nykiel 2004-2012
projekt i wykonanie
strony internetowe ibisal.com
Biuro Krajowe PO
ul. Andersa 21, 00-159 Warszawa 
tel.: (22) 635-78-79, (22) 831-55-07, 
fax: (22) 635-76-41
Biuro Poselskie
ul. Wzgórze 19, 43-300 Bielsko-Biała
tel. (33) 821 39 59