Poleć tę stronę innym
Jeśli chcecie Państwo zaprosić swoich znajomych na tę stronę internetową prosimy o wypełnienie poniższego mini formularza.
Jeśli chcecie być Państwo powiadamiani o zmianach na tej stronie prosimy poniżej zamieścić swój adres e-mail.

VIII Kongres Kobiet Podbeskidzia


Przed nami kolejne wydarzenia poświęcone kobiecie na przestrzeni lat.

17 września czeka na nas Stowarzyszenie Beskidzka Inicjatywa Lokalna, które zaprasza na spotkanie „Być kobietą to nie taka prosta rzecz…” w My Honey Home Decoration & Design. O metamorfozie w wizerunku kobiety opowie bielska bizneswoman Beata Hańderek. Firma Zorius opowie, jak zmieniała się księgowość na przestrzeni lat, a ostatnia prelegentka Dorota Papież zaprezentuje w jaki sposób zmieniała się moda na przestrzeni 100-lecia. Uwieńczeniem spotkania będzie występ zespołu niespodzianki, oczywiście na uczestników czeka atrakcja w postaci słodkiego poczęstunku.

Wydarzenia towarzyszące Kongresowi zamknie „Kobiecość na wiele sposobów” organizowana w Studio Figura Bielsko-Biała. Będzie możliwość zapoznania się z Ambasadorkami Studia Figura, posłuchania wykładu ginekologa o zmieniającym się ciele kobiety po ciąży. Będzie też możliwość licytacji obrazu bielskiej artystki Magdaleny Kapeli, z której dochód przeznaczony zostanie na rehabilitację 11 letniego Wojtka, który wygrał walkę z guzem mózgu.

Kongres zakończy niesamowita Gala, która odbędzie się 29.09 o godz. 17:00 na Zamku Książąt Sułkowskich, organizowana przez Stowarzyszenie „Teatr Inspiracji”. W tym roku specjalnie dla Państwa został przygotowany Spektakl przezw reżyserii Bogusława Słupczyńskiego na podstawie tekstu Pawła Sablika „Przyszłość Wasza w ręku Waszym” poświęcony uzyskaniu praw wyborczych przez Polki.Przedstawienie przeniesie nas w wydarzenia poprzedzające rok 1918 i pokaże, jak kobiety walczyły o swoje prawa, które w ostateczności wyegzekwowały.

Tegoroczny cel charytatywny to książka, Zdecydowaliśmy się na wydanie książki autorstwa jednej z organizatorek Kongresu, Urszuli Bożałkińskiej, pt. „Ona, on i wojna.Objęliśmy też patronat główny nad wydaniem książki, której wydawcą zostało Towarzystwo Przyjaciół Bielska- Białej i Podbeskidzia. Beneficjentem naszej akcji zostało, po raz drugi, Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej, które stworzyło przyjazny, ciepły dom, dom ostatni dla bardzo ciężko chorych ludzi, o których potrzeby nikt się nie upomina. 

powrót do wiadomości
Kopiowanie bez zgody autorów zabronione
Mirosława Nykiel 2004-2012
projekt i wykonanie
strony internetowe ibisal.com
Biuro Krajowe PO
ul. Andersa 21, 00-159 Warszawa 
tel.: (22) 635-78-79, (22) 831-55-07, 
fax: (22) 635-76-41
Biuro Poselskie
ul. Wzgórze 19, 43-300 Bielsko-Biała
tel. (33) 821 39 59