Poleć tę stronę innym
Jeśli chcecie Państwo zaprosić swoich znajomych na tę stronę internetową prosimy o wypełnienie poniższego mini formularza.
Jeśli chcecie być Państwo powiadamiani o zmianach na tej stronie prosimy poniżej zamieścić swój adres e-mail.

Finał Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia

Regionalny Kongres Kobiet z Czarnym Protestem w tle.

W sobotni wieczór w Bielskim Centrum Kultury odbyła się gala finałowa VII Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia pod patronatem posłanki Mirosławy Nykiel. Gwiazdą wieczoru była wokalistka Maria Sadowska.

Gala finałowa wieńczyła trwający od kilku miesięcy Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia, w ramach którego odbyło się kilka wydarzeń o charakterze kulturalnym, rozrywkowym i promującym przedsiębiorczość wśród kobiet. Wydarzenie swoim występem uświetniła wokalistka Maria Sadowska. Jak co roku w czasie Gali wręczono nagrodę Perły Podbeskidzia, którą tym razem otrzymała Eryka Binek-Pytlowska – wieloletni pedagog. Nagrodą specjalną postanowiono uhonorować Irenę Awieruszko-Ptaszkiewicz, organizatorkę maratonów charytatywnych dla amazonek i osób nieuleczalnie chorych.

Wśród gości Gali można było zobaczyć m.in. posłanki Joannę Muchę i Bożenę Szydłowską, przewodniczącego Rady Miejskiej Jarosława Klimaszewskiego, wiceprezydenta Przemysława Kamińskiego, starostę Andrzeja Płonkę, radną sejmiku śląskiego Magdalenę Idzik-Fabiańską oraz bielskich radnych: Krzysztofa Jazowego, Dariusza Michasiów, Adama Wykręta, Dorotę Piegzik-Izydorczyk i Agnieszkę Gorgoń-Komor.

Rolę kobiet na Podbeskidziu podkreślił w rozmowie z nami Jarosław Klimaszewski: „Bez zaangażowania wielu kobiet nasza lokalna społeczność wiele by straciła. Dlatego życzę wszystkim przedsiębiorczym Paniom wiele wytrwałości w dalszej działalności. Służę na przyszłość wsparciem i jestem pewien, że Bielsko-Biała ogromne zyska dzięki takim osobom jak Wy.”

„Kongres jest dla nas szansą na promowanie i wspieranie przedsiębiorczych kobiet naszego regionu. Co roku z ogromną radością obejmuje patronatem to wydarzenie. Tegoroczna edycja jest dla mnie szczególnie ważna przez fakt, że postanowiłyśmy w czasie jej finału ogłosić nasz manifest wspierający Czarny Protest” – wskazuje na znaczenie Kongresu posłanka Mirosława Nykiel.

W czasie gali odczytano oficjalne stanowisko Kongresu wspierające Czarny Protest.


powrót do wiadomości
Kopiowanie bez zgody autorów zabronione
Mirosława Nykiel 2004-2012
projekt i wykonanie
strony internetowe ibisal.com
Biuro Krajowe PO
ul. Andersa 21, 00-159 Warszawa 
tel.: (22) 635-78-79, (22) 831-55-07, 
fax: (22) 635-76-41
Biuro Poselskie
ul. Wzgórze 19, 43-300 Bielsko-Biała
tel. (33) 821 39 59