Poleć tę stronę innym
Jeśli chcecie Państwo zaprosić swoich znajomych na tę stronę internetową prosimy o wypełnienie poniższego mini formularza.
Jeśli chcecie być Państwo powiadamiani o zmianach na tej stronie prosimy poniżej zamieścić swój adres e-mail.

Życiorys

 

 

Mirosława Nykiel polityk, przedsiębiorca, żona i matka. Poseł na Sejm RP VI i VII i obecnej VIII kadencji, senator VI kadencji. Obecnie pełni funkcję zastępcy przewodniczącego Komisji Gospodarki i Rozwoju, jest także członkiem Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa.Przynależy dozespołów parlamentarnych – Polska-Stany Zjednoczone (wiceprzewodnicząca), Polska-Tajwan. Ponad to uczestniczy w pracach Parlamentarnej Grupy Kobiet, Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych, Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego, Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt oraz Parlamentarnego Zespołu Strażaków. Pełni funkcje wiceprzewodniczącej Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki,Parlamentarnego Zespołu ds. Polsko-Japońskiej Współpracy Gospodarczejoraz Parlamentarnego Zespołu Województwa Śląskiego.


Swoje działania koncentruje na trzech głównych obszarach: energetyce, małych i średnich przedsiębiorstwach oraz wsparciu kobiet. Szczególnie aktywnie działa w regionie bielskim, z którego została wybrana. Organizuje akcje społeczne wspierające rozwój przedsiębiorczości (np. program telewizyjny „Bielskie i Beskidzkie Ścieżki Sukcesu”) oraz aktywizację społeczną kobiet (np. kongresy kobiet Podbeskidzia). Wspiera wydarzenia kulturalne (np. Zadymka Jazowa) i działania na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.


Szczególnie ważna jest dla niej także współpraca z młodymi ludzmi. Sprawy związane z młodzieżą zawsze znajdowały odzwierciedlenie w jej programie oraz działąlności wynikającej z pełnienia mandatu poselskiego. W minionych latach była inicjatorką kilku przedięwzięć, mających na celu pobudzenie społecznej aktywności ludzi młodych. "młodzieżowe rozmowy o ważnych sprawach" to kolejny projekt ukierunkowany na młodych, ambitnych i gotowych do działnia.


Jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego, Wyższej Szkoły Europejskiej w Warszawie i Francuskiego Instytutu Zarządzania. W warszawskiej Szkole Głównej Handlowej odbyła studia doktoranckie. Jako przedsiębiorca była prezesem zarządu RUCH SA, a także założycielem, właścicielem i prezesem firmy ECB. Jest pomysłodawczynią i współorganizatorką Akademii Przedsiębiorczości i Sukcesu oraz Regionalnego Kongres Kobiet Podbeskidzia, a także członkiem Beskidzkiej Inicjatywy Lokalnej w Bielsku-Białej.


Jej misją jest działanie na rzecz potrzebujących a dewizą życiową: podążajmy za marzeniami i pomóżmy innym realizować ich marzenia.


 


Kopiowanie bez zgody autorów zabronione
Mirosława Nykiel 2004-2012
projekt i wykonanie
strony internetowe ibisal.com
Biuro Krajowe PO
ul. Andersa 21, 00-159 Warszawa 
tel.: (22) 635-78-79, (22) 831-55-07, 
fax: (22) 635-76-41
Biuro Poselskie
ul. Wzgórze 19, 43-300 Bielsko-Biała
tel. (33) 821 39 59