Poleć tę stronę innym
Jeśli chcecie Państwo zaprosić swoich znajomych na tę stronę internetową prosimy o wypełnienie poniższego mini formularza.
Jeśli chcecie być Państwo powiadamiani o zmianach na tej stronie prosimy poniżej zamieścić swój adres e-mail.

Moje pasje


Do „świata wielkiej polityki” weszłam w roku 2005, ale- odkąd sięgam pamięcią- angażowałam się w życie polityczne i społeczne. Praca polityka jest bardzo absorbująca, jednak potrzeba spędzania czasu z najbliższymi jest silniejsza. W natłoku spraw i obowiązków zawsze znajduję czas dla moich wnucząt. Ta radosna, roześmiania ósemka to moje źródło energii. Uwielbiamy razem spędzać czas, doskonale się bawimy i rozumiemy, uczymy się od siebie. Ze starszymi wnukami chętnie chodzę do kina i na koncerty, młodsze- to prawdziwi miłośnicy przepysznych deserów lodowych, którymi wspólnie zajadamy się w kawiarence na Placu Chrobrego w Bielsku-Białej.

Jednym z moich priorytetów, nie tylko w pracy poselskiej, ale i w życiu osobistym, jest kreowanie i wspieranie przedsiębiorczości. Z tej właśnie potrzeby kilka lat temu zrodziła się Akademia Przedsiębiorczości i Sukcesu. Szczególnie ważna jest dla mnie aktywizacja kobiet. WE wrześniu 2015 roku odbył się, już po raz piąty, Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia. Od samego początku gorąco wspieram tę inicjatywę. Cieszę się, że z roku na rok w naszym regionie przybywa kobiet, które odnoszą sukcesy i chcą dzielić się swoim doświadczeniem z innymi. Moje działania na tym polu zostały docenione w 2013 roku, kiedy to otrzymałam tytuł Honorowego Ambasadora Przedsiębiorczości Kobiet – Certyfikat Europejskiego Ambasadora Przedsiębiorczości Kobiet (jako jedyna kobieta z Polski)- ogromne wyróżnienie i zaszczyt, a także ogromna motywacja do dalszych działań.

Od kilku lat regularnie uprawiam jogę. Początkowo byłam dość sceptycznie nastawiona do tej formy relaksu. Z czasem jednak zdałam sobie sprawę z tego, że joga faktycznie korzystnie wpływa na stan ciała i ducha. Uspokaja mnie, wycisza…

Od dzieciństwa moją wielką miłością są góry… malownicze Beskidy, magiczne Bieszczady, majestatyczne Tatry… i choć dziś już tak często nie przemierzam szlaków, zawsze chętnie wracam w pamięci do tych miejsc.

W moim życiu ważną rolę odgrywają książki. Bardzo cenię sobie te chwilę, w których- z kubkiem aromatycznej herbaty lub kawy w jednej ręce i ciekawą lekturą w drugiej- mogę oderwać się od rzeczywistości i eksplorować bogaty, barwny świat literacki. Miłością do książek staram się zarazić moje wnuczęta, muszę przyznać, że w dobie, w której panują tablety i smartfony, nie jest to łatwe zadanie. Jednak nie poddaje się i zachęcam ich do czytania, bo przecież ten „kto czyta książki”.

Mój dom zawsze pełen był zwierzaków, tak jest i dzisiaj..psy, koty..nie wyobrażam sobie bez nich życia, bez czworonogów dom byłby pusty


Kopiowanie bez zgody autorów zabronione
Mirosława Nykiel 2004-2012
projekt i wykonanie
strony internetowe ibisal.com
Biuro Krajowe PO
ul. Andersa 21, 00-159 Warszawa 
tel.: (22) 635-78-79, (22) 831-55-07, 
fax: (22) 635-76-41
Biuro Poselskie
ul. Wzgórze 19, 43-300 Bielsko-Biała
tel. (33) 821 39 59