Poleć tę stronę innym
Jeśli chcecie Państwo zaprosić swoich znajomych na tę stronę internetową prosimy o wypełnienie poniższego mini formularza.
Jeśli chcecie być Państwo powiadamiani o zmianach na tej stronie prosimy poniżej zamieścić swój adres e-mail.

Miroslawa Nykiel


Prywatnie żona, mama trójki dorosłych dzieci, dzięki którym mam wspaniałą dziewiątkę wnucząt. Kocham zwierzęta i w moim domu zawsze jakieś mieszkają. Teraz są to trzy koty. W wolnych chwilach ćwiczę jogę, do której ma miłość trwa już wiele lat. Pozwala ona na zachowanie dobrej kondycji i równowagi ze sobą.

Jestem energiczną kobietą, o której wieku nie świadczy metryka, a właśnie energia i wieczny optymizm, dzięki któremu twierdzę, że nie ma rzeczy niemożliwych, potrzeba tylko chęci i konsekwencji. Na mojej twarzy zawsze gości uśmiech. Staram się mieć czas i wysłuchać każdego, kto zgłosi się do mnie, jako Posłanki na Sejm. Nie uciekam przed problemami, które pojawiają się na horyzoncie, a staram się je rozwiązać. Lubię konkrety i jasne sytuacje. Jestem konsekwentna w realizacji założonych celów. Umiem budować dobre relacje z ludźmi i utrzymywać je przez kolejne lata.

Ukończyłam Uniwersytet Śląski, Wyższą Szkołę Europejską w Krakowie i Francuski Instytut Zarządzania w Warszawie, natomiast w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej ukończyłam studia doktoranckie. Od dwóch kadencji sprawuję funkcję posła na Sejm RP, byłam także senatorem VI kadencji. W swojej pracy koncentruję się na trzech głównych obszarach: energetyce, małych i średnich przedsiębiorstwach oraz wspieraniu kobiet. W pracy posła pomaga mi także doświadczenie, gdyż jako przedsiębiorca sprawdziłam się, będąc prezesem zarządu spółki RUCH SA, a także założycielem, właścicielem i prezesem firmy ECB.

Z zaangażowania na rzecz regionu warto wymienić że założyłam, a obecnie jestem Honorowym Prezesem Beskidzkiej Inicjatywy Lokalnej w Bielsku-Białej. Jestem pomysłodawczynią i współorganizatorką Akademii Przedsiębiorczości i Sukcesu oraz Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia, który w tym roku ma V edycję.

Skuteczność, odwaga w podejmowaniu decyzji, determinacja w dążeniu do celu, otwartość i odpowiedzialność to mocne strony w mojej działalności publicznej i politycznej. Myślę, że te walory sprawiły, że w ostatnich latach zostałam doceniona przez rozmaite gremia, np.: w 2012 roku otrzymałam Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji w kategorii Pro Publico Bono, przyznany przez kapitułę Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, w 2013 roku zdobyłam tytuł Kobieta na Medal w plebiscycie Dziennika Zachodniego i Naszego Miasta, a także tytuł Honorowego Ambasadora Przedsiębiorczości Kobiet – Certyfikat Europejskiego Ambasadora Przedsiębiorczości Kobiet (jako jedyna kobieta z Polski), w 2014 roku ósme miejsce w rankingu Czytelników Dziennika Zachodniego na 50. najbardziej wpływowych kobiet województwa śląskiego, a w 2015 roku trzecie miejsce w rankingu Dziennika Zachodniego na najpopularniejszego parlamentarzystę województwa śląskiego.

Moje działania w Sejmie doprowadziły do kilku poważnych zmian legislacyjnych. Chodzi o wprowadzenie nowelizacji ustawy o zachowaniu czystości i porządku w gminach, ustawy o strefach ekonomicznych czy ustawy parytetowej. Ustawa o strefach ważna jest ze względu na ożywienie przedsiębiorczości w miejscach, gdzie można stworzyć do tego odpowiednie warunki ekonomiczne. Dla przedsiębiorstw oznacza ona korzystniejsze funkcjonowanie, a dla mieszkańców regionów, w których tworzone są strefy, nowe miejsca pracy.


Kopiowanie bez zgody autorów zabronione
Mirosława Nykiel 2004-2012
projekt i wykonanie
strony internetowe ibisal.com
Biuro Krajowe PO
ul. Andersa 21, 00-159 Warszawa 
tel.: (22) 635-78-79, (22) 831-55-07, 
fax: (22) 635-76-41
Biuro Poselskie
ul. Wzgórze 19, 43-300 Bielsko-Biała
tel. (33) 821 39 59